То е излъчено от студия “Младост” по най-позната телевизия по онова време — БНТ (Българската национална телевизия). Първоначалният замисъл на сценаристите и продуцентите е играта Няма време минута е много да бъде излъчена само в 5 поредни епизода. Но за изненада на всички, зрителският интерес не стихва, а точно обратното.
Тя е и първопроходецът на всички жанрове и форми, създателят на професионални стандарти. Тя е и люпилнята на плеяда уникални кадри, които дълги години творят и съхраняват аудиовизуалната памет на нацията. “Минута е много” не е първата тв игра, но е играта с най-дълъг екранен живот.
Там имаше сума ти момичета, все блондинки, а Руми седеше настрани. Хареса ми, имаше специфично излъчване, поведение. Предаването не ми е да се разхождат крака нагоре-надолу”, разказва Райчева.
Втори и трети кръг
Много е хубаво да има традиции и в телевизията, и в държавата”. „Вашето предаване наистина носи информация. И кое е най-хубавото за мен – вие не раздавате коли, апартаменти, а раздавате книги. Няма нищо по-скъпо от времето и аз се радвам, че продължава тази традиция “Минута е много”. Българската национална телевизия, или както все още я наричат Телевизията (макар в страната ни да се създават вече повече от 200 програми), е не само пионерът на телевизионното разпръсквание у нас.
СЪСТЕЗАНИЕ ЗА ВСИЧКИ. 39 ГОДИНИ НА „МИНУТА Е МНОГО“
- Иван Славков, по покана на Стефан Тодоров (главен редактор на студио „Младост”) Лилия Райчева започва авторското си предаване „Минута е много”, а през 1985 г.
- Когато няколко души работят заедно, в най-добрия случай те стават единомишленици.
- „По света и у нас” и „Панорама” направо помитат с горещата си актуалност седмичния кинопреглед.
- Това е именно игра Няма време, чието име произлиза от известния израз на нейния предшественик, който и до днес понякога е спряган по същия начин.
Към постоянния екип прибавят усилията си редакторката Емилия Скарлатова, художничките – сестрите Красимира и Владимира Врингови, реквизиторката Вержиния Митова, гримьорката Жана Драгоманска и още, и още телевизионни работници. Творчеството в телевизията е резултат от колективния труд на много хора. Те остават скрити, „зад кадър”, за многохилядната аудитория. Обикновено зрителите узнават техните имена във финалните надписи.
Човечето на “Минута е много” взето от западно списание
Художничката Стефка Данчева получава награда за телевизионен дизайн на националния конкурс “Интериор на годината” – 2005 г. Кореспонденцията със зрителите по обикновената или по електронната поща, но никога чрез импулсни телефони, е неизменно мерило за постиженията на екипа и стимул да се усъвършенства работата му. Въпроси от състезанието са събрани в шест книги. Тяхната хронология следва някои от етапите на развитието на предаването. „Телевизионното състезание”, пише Лиляна Андреева, „е художествено-документален жанр.
Изобразявало рубрика, наречена “Затваряйте си устата”. Лилия Райчева, https://palmsbet-bulgaria.com/ а негов дългогодишен водещ Петър Вучков. Със своите многократни и забележителни победи в него, Димо Падалски пък става неговата жива легенда.
Абонирайте се и научавайте първи за новости, промоции и интересни новини.
И тогава се правят нововъведения – компютърната анимация за шапката и за междинните кашове на предаването, осъществени от „Александър” ООД. Екипът показва, че може да работи в екстремни условия, с ниско заплащане, но с голям ентусиазъм. Повечето от изданията на състезанието са заснети в дискотека „Анаконда”. Янис Капетанидис и видеозапис Янис Фокас, както и на всички други колеги, ангажирани в продукцията.
Кутиите ги отваря Румяна Тонева – по онова време асистентка на Петър Вучков, а днес – един от най-известните фоторепортери на “24 часа”. “Не исках той да има само асистентка, а да избера интелигентно момиче. С Петьо отидохме в модна къща “Руен” в Горна баня.
Генерален директор на БНТ тогава е Иван Славков. По ирония на съдбата той си отива завинаги в годината, когато състезанието е спряно. Състезанието печели този, който е събрал най-голям брой точки от трите етапа на Няма време минута е много. Въпреки това всеки един от взелите участие в състезанието получава книги и малка парична награда.
В третия и последен кръг, любим на водещия, тримата участници търсят отговор на въпроси зададени от зрителите на предаването. Те имат 20 секунди да “разрешат загадката”, а тя им носи не една, а цели две точки. И отново, при съвършено отгатване на всеки от въпросите, крайният резултат се удвоява. За няколкото десетилетия съществуване на предаването, в него по никакъв повод не е бил отреждан финансов фонд за привличане на публика в студиото. Състезателите, обаче, са главните действащи лица в предаването – тяхната подготовка и ентусиазъм спомагат за уникалния формат на играта. Освен трикратен победител, той е единственият състезател, удвоил резултата си във всички кръгове на предаването.